ŠPERKY

A tak jsem začala zkoušet různé způsoby, jak a co vše se dá do pryskyřice zalít. Bavilo mě to a pokaždé jsem se těšila na svoji chvilku večer, kdy zase objevím něco nového. Netrvalo dlouho a došlo mi, že mohu spojit dvě vášně dohromady. První, již zmíněná pryskyřice, a druhá - bylinky.
Už od malička se bylinky motaly v mém životě. Maminka i babička bylinky sbíraly a sušily na zimu. Pamatuji si, že prababička chodila na zahradu jíst pampelišky vždycky, když jí zlobilo trávení a naše zahrada byla plná různorodých léčivých rostlinek.


Jak to všechno začalo? Je to už hodně let nazpět, kdy jsem si uvědomila, že nevím, co chci v životě dělat. A tak jsem začala hledat. Nějak jsem vnitřně tušila, že to bude něco manuálního. Vyzkoušela jsem vyřezávat, šít, malovat ... ale! Nic z toho mě dlouhodobě nebavilo, a spíš jsem do toho šla způsobem "rychle, ať už je to hotové a vypadá to dobře". Samozřejmě vše bylo nakonec jinak. Nešlo to rychle a dobře to rozhodně nevypadalo.
Až při jedné rodinné návštěvě mě tchýně, která je také velmi kreativní člověk, seznámila s jednosložkovou UV pryskyřicí a jejím kouzlem konzervovat spoustu zajímavých věcí a dodávat jim lesk skla a vzhled vody.

Tak vzniklo něco, co mě těší, díky čemu neustále objevuji krásy přírody a pokaždé žasnu, jak taková jednoduchá kombinace dokáže udělat něco neskutečně půvabného.
Dalším krokem pro mě bylo vymyslet, jak se odlišit od ostatních výrobců šperků z pryskyřice. Poslední léta se květiny v pryskyřici velmi rozmohly, a proto jsem začala hledat vlastní styl. Netrvalo dlouho a do cesty se mi připletlo drátování. Modelování různých tvarů z drátů v kombinaci s UV pryskyřicí mě svým vzhledem doslova nadchlo. Díky jednoduché manipulaci se mohu pouštět do výroby různých šperků od náušnic, prstenů přes přívěsky, spony až po náramky. Tento způsob má nekonečné množství variant, a proto se toto tvoření jen tak neomrzí.
Pokud vás moje tvoření zaujalo podívejte se do e-shopu, kde naleznete veškeré šperky, které vyrábím Bylinné šperky.